Dlaczego warto odwiedzić Dąbrowę Górniczą?

1357
views

Dąbrowa Górnicza

Intrygująca i barwna historia, ciekawe zabytki i unikatowa przyroda, imprezy sportowe i wydarzenia kulturalne, ośrodek akademicki i nowoczesne, prężnie rozwijające się firmy – to właśnie Dąbrowa Górnicza. Zielona, młoda i dynamiczna.

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, największym obszarowo miastem w regionie, dziewiątym pod względem wielkości w Polsce.

W jej granicach znajdują się cztery jeziora Pogoria, niezwykle malownicze i atrakcyjne pod względem możliwości spędzania wolnego czasu. Sztandarowe zabytki to XIX w. bazylika p.w. Matki Boskiej Anielskiej, zbudowana w stylu neogotyckim, a także socrealistyczny Pałac Kultury Zagłębia, będący jednocześnie centrum wydarzeń kulturalnych i artystycznych. „Podróż w czasie” oferuje multimedialna trasa kopalni ćwiczebnej „Sztygarka”. Na aktywnych czeka aquapark „Nemo”. W mieście działa szereg mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, duzi producenci ulokowali się na terenach należących do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Studenci kształcą się na dwóch uczelniach wyższych. Dąbrowa szczególną wagę przykłada do inicjatyw podejmowanych przez mieszkańców, stąd długoletnia i owocna współpraca z organizacjami pozarządowymi, jak również pionierskie rozwiązania w zakresie budżetów partycypacyjnych. Obecnie miasto stoi przed wielkim wyzwaniem – zrealizowaniem projektu Fabryka Pełna Życia, czyli kompleksową rewitalizacją poprzemysłowych terenów leżących w śródmieściu.

Dąbrowa Górnicza to przestrzeń aktywności: społecznej, biznesowej, kulturalnej, ekologicznej i sportowej. Tym samym aktywność jest cechą najsilniej wyróżniającą miasto.

Więcej informacji: www.dabrowa-gornicza.pl

https://www.facebook.com/MiastoDabrowaGornicza/


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008